Jak pływanie wpływa na naszą sylwetkę?

Pływacy cieszą się reputacją osób o szczupłych i smukłych ciałach, ale jest kilka powodów, dla których nie jest to zaskakujące. Pływanie spala o wiele więcej kalorii niż ludzie uważają, co oczywiście może przyczynić się do utraty wagi. Ale nawet jeśli nie próbujesz schudnąć, pływanie jest jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie zdrowej wagi ciała i zdobycie kondycji.

Pływanie to ciężka praca – używasz mięśni, które nie są używane w codziennym życiu (chyba że wykonujesz inne rodzaje ćwiczeń), więc spalisz więcej kalorii. Badanie przeprowadzone przez Indiana University wykazało, że pływacy spalają około 400 kalorii na godzinę – ale liczba ta może się różnić w zależności od wagi i czasu pływania. Intensywność i czas trwania treningu wpływają na ilość kalorii spalanych podczas i po ćwiczeniach. Pływanie, podobnie jak bieganie czy jazda na rowerze, podkręca metabolizm na wiele godzin po zakończeniu treningu. Oznacza to, że Twoje ciało będzie nadal spalać kalorie nawet po tym, jak przestaniesz pływać!

Harvard School of Public Health odkryła również, że pływanie pomaga stopić dodatkową tkankę tłuszczową i utrzymać ją na dłużej. Oprócz zdrowia układu sercowo-naczyniowego (serce, płuca i układ krążenia), regularne pływanie przynosi wiele innych korzyści, np. ujędrnienie ramion i napięcie mięśni. Więcej informacji na temat sylwetki znajdziesz na stronie https://menties.pl/ .