Jak zminimalizować wpływ wilgoci na puszenie się włosów?

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w wilgotnej części kraju, czy po prostu masz naturalną skłonność do puszenia się, istnieje wiele sposobów, które pomogą Ci utrzymać wilgotne włosy na dystans.

Jeśli Twoje włosy są podatne na puszenie się i wilgoć, ważne jest, abyś po prysznicu użyła dobrej odżywki. Szukaj takiej, która zawiera składniki nawilżające, takie jak gliceryna. Po osuszeniu włosów ręcznikiem, zastosuj odżywkę bez spłukiwania, która ochroni je przed uszkodzeniami spowodowanymi wysoką temperaturą i zapobiegnie ich wysuszeniu i łamliwości. Jeszcze lepiej jest stosować odżywkę z odrobiną silikonu, który pomaga kontrolować kosmyki i puszenie się włosów.

Jeśli chodzi o produkty do stylizacji, szukaj tych, które zawierają silikon lub dimetikon jako składnik. Pomoże on nadać włosom kształt i połysk, nie powodując przy tym przetłuszczania się włosów i nie obciążając ich.

Inną metodą jest płukanie włosów octem jabłkowym po umyciu ich szamponem. Wygładzi to łuski włosów i sprawi, że wszystko będzie łatwiejsze do opanowania podczas wilgotnej pogody.

Podczas układania włosów, nie przesadzaj z ich ilością! Spróbuj wycisnąć większość produktu, zanim przeczeszesz włosy grzebieniem, a następnie wykończ wszystko lekką mgiełką lakieru. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://bellaplace.pl/ .