Ile litrów wody należy pić podczas treningu?

Trudno jest określić, ile wody należy pić każdego dnia, a uzyskanie wystarczającej ilości wody podczas intensywnego treningu może być trudne. Ogólne zalecenie mówi, że powinieneś pić co najmniej osiem szklanek wody dziennie. Jeśli ćwiczysz, zwłaszcza w gorącym klimacie i z dużą ilością potu, możesz potrzebować więcej. Lepiej jest pić odpowiednią ilość wody dziennie, zamiast pić dużo jednego dnia, a następnego żadnego. Nie ma ustalonej reguły, ile litrów powinieneś wypić w ciągu dnia, ale oto kilka wskazówek.

Jeśli nie ćwiczysz regularnie, a Twoja praca jest siedząca, nie musisz się tym martwić, dopóki nie zaczniesz ćwiczyć – na przykład jeśli zaczniesz ćwiczyć po pracy lub chodzić na spacery każdego ranka.

Jeśli ćwiczysz regularnie – na przykład uprawiając sport lub chodząc na siłownię – spróbuj wypić pół litra wody przed każdym treningiem, a następnie bezpośrednio po każdym ćwiczeniu kilka łyków wody.

Jeśli na zewnątrz jest gorąco, a zwłaszcza jeśli pocisz się podczas treningu, spróbuj wypić co najmniej litr wody na godzinę podczas treningu w gorącym klimacie. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://strongo.pl/ .