Czy osoby z epilepsją mogą wykonywać treningi?

Osoby z epilepsją mogą wykonywać treningi, ale jest kilka ważnych informacji, które należy ujawnić. Padaczka jest zaburzeniem mózgu, w którym nieprawidłowa aktywność elektryczna powoduje napady. Napad to epizod zaburzeń świadomości i/lub zachowania spowodowany nieprawidłową aktywnością elektryczną w mózgu. Epizody te mogą obejmować różne doznania, postrzeganie i ruchy mimowolne, jak również zmienione stany świadomości.

Przyczyny padaczki różnią się znacznie w zależności od osoby. Niektóre osoby mogą mieć w rodzinie historię tego zaburzenia i rozwiną je w młodym wieku lub po bardzo poważnym urazie głowy. Inni ludzie mogą nie mieć żadnych znanych czynników ryzyka lub historii rodziny; wydają się rozwijać to „znikąd”.

Padaczka ma kilka różnych typów, każdy z nich ma swoje własne przyczyny i cechy. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, jaki typ masz, jest wizyta u neurologa, który specjalizuje się w epilepsji (zwanego epileptologiem). Bardzo pomocne jest zabranie ze sobą swojego lekarza, który może wyjaśnić, co się dzieje i pomóc Ci przejść przez ten proces.

W każdym momencie około 80% ludzi z padaczką jest uważanych za „dobrze kontrolowanych”, co oznacza, że ich napady są pod kontrolą dzięki przyjmowanym lekom – to dobra rzecz dla nich, ich przyjaciół i ich rodzin! Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://familysports.pl/ .