Tkanina Matt Velvet

Źródło: https://artmeb-hurt.pl/

Co warto wiedzieć o tkaninie matt velvet?

Tkanina matt velvet jest jednym z wariantów welurowych, o dość charakterystycznej specyfice jak na tę grupę. Jej dużym atutem jest specjalna powłoka hydrofobowa, która ma na celu powstrzymywanie cieczy przed natychmiastowym wsiąkaniem i generowaniem trudnych do usunięcia plam. Z tego względu kwestia czyszczenia takiej powierzchni jest znacząco uproszczona i nie wymaga stosowania mocnych środków. Cechy tego materiału sprawiają, że doskonale nadaje się on do wykorzystania jako obicie mebli, w tym tych użytkowych i nawet podlegających dość intensywnej eksploatacji. Sięga się po nią w warunkach domowych, choć odpowiednie certyfikaty umożliwiają wykorzystanie jej i w ramach użytku publicznego.

Charakterystyka

Matt velvet zalicza się do tkanin welurowych, choć jako jedna z nielicznych z tej grupy nie charakteryzuje się ona wyraźnym efektem cieniowania. Materiał jest z jednej strony na swój sposób subtelny, lecz przy tym wytrzymały i wyróżnia się dobrymi parametrami użytkowymi. To umiejętne połączenie szykownego i oryginalnego charakteru, z charakterystyką pozwalającą wykorzystać takie tkaniny nawet w intensywnie eksploatowanych miejscach.

Powłoka zatrzymująca ciecze

Bardzo ważne w przypadku tej kolekcji jest to, że materiał pokryty jest specjalną powłoką hydrofobową, a więc taką ograniczającą wchłanianie cieczy. To ogromny atut, gdyż ewentualne wylane płyny nie przenikną od razu do struktury, generując mało estetyczne i trudne do usunięcia plamy, lecz początkowo skroplą się po prostu na powierzchni. Dzięki temu przy szybkiej reakcji można zawczasu osuszyć tkaninę, która nie straci na aspektach wizualnych i nie będzie wymagała zaawansowanego czyszczenia. Cecha ta jest nie do przecenienia, gdyż każdego spotyka od czasu do czasu sytuacja, w której siedząc choćby na kanapie i oglądając telewizję, samemu wypuści się czy przechyli na chwilę szklankę lub zrobi to ktoś z przyjaciół lub rodziny, a trochę napoju wyleje się wtedy na mebel. W normalnych okolicznościach nawet przy natychmiastowej reakcji wiążę się to z późniejszą koniecznością szorowania tapicerki. W tej sytuacji wystarczy mieć w pobliżu papierowy ręcznik.