Regularne ćwiczenia – ile potrzeba snu na regenerację?

Wykazano, że regularne ćwiczenia są zdrowym sposobem na utrzymanie prawidłowej wagi, zachowanie formy i zmniejszenie poziomu stresu. Jednak jeśli nie dostarczasz wystarczająco dużo snu, efekty ćwiczeń mogą zostać zniwelowane przez złe nawyki, takie jak jedzenie niezdrowej żywności i picie alkoholu. 

Kiedy nie dostajesz wystarczającej ilości snu (około 8 godzin lub więcej), staje się znacznie trudniejsze kontrolowanie diety lub pamiętanie o robieniu rzeczy, które pomogą ci utrzymać ciało wolne od chorób.

Ilość snu potrzebna do regeneracji jest inna dla każdej osoby, podobnie jak konkretny rodzaj ćwiczeń, które wykonujesz. Jeśli jesteś aktywny codziennie, treningi o wysokiej intensywności wymagają więcej czasu na odpoczynek między sesjami niż lekka aktywność. Na przykład osoba, która spędza trzy godziny dziennie na uprawianiu sportu może potrzebować dwa razy więcej czasu na regenerację niż ktoś, kto ćwiczy tylko raz w tygodniu przez godzinę. Należy również pamiętać, że niemożliwe jest pełne zregenerowanie się po ćwiczeniach w ciągu jednego dnia – organizm potrzebuje co najmniej 24 godzin pomiędzy intensywnymi treningami, aby w pełni się zregenerować. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://feedfit.pl/ .