Jak sobie poradzić z opuchniętymi powiekami?

Czasami powieki mogą być opuchnięte, zwłaszcza jeśli cierpisz na alergie lub katar sienny. Obrzękowi może towarzyszyć swędzenie, a nawet łzawienie. Co możesz zrobić, aby złagodzić te objawy? Po pierwsze, staraj się unikać nadmiernego pocierania oczu. To nie tylko pogorszy ich stan, ale także może uszkodzić skórę wokół oczu. Jeśli jesteś w sytuacji, w której nie możesz uniknąć pocierania oczu, używaj czystych rąk lub umyj ręce przed ponownym ich dotknięciem.

Jeśli opuchlizna utrzymuje się mimo twoich najlepszych starań, spróbuj zastosować zimny kompres. Możesz użyć wilgotnej ściereczki, która była chłodzona w lodówce przez około 10 minut, lub umieścić kilka kostek lodu w czystym ręczniku i owinąć go wokół zimnej puszki z sodą na 20 minut. To powinno pomóc zmniejszyć obrzęk i złagodzić swędzenie. Aby zwalczyć łzawienie, stosuj w razie potrzeby sztuczne łzy – najlepsze są zazwyczaj te zatwierdzone przez okulistę (unikaj stosowania leczniczych kropli do oczu). Nie ulegaj pokusie stosowania sztucznych łez częściej niż dwa razy dziennie, chyba że zaleci to lekarz.

Jeśli żaden z tych sposobów nie działa, być może nadszedł czas, aby odwiedzić okulistę. Spuchnięte oczy są oznaką innych problemów, które wymagają pomocy medycznej, jeśli nie są leczone. Więcej na temat urody na stronie https://travelglow.pl/ .