Czy wybór szamponu ma znaczenie?

Wybór szamponu może wydawać się trywialną sprawą, ale w rzeczywistości jest dość ważny. Kiedy jesteś zbyt wybredny w kwestii szamponu, możesz skończyć tracąc niektóre z najlepszych szamponów tam i nie naprawdę cieszyć się żadnym z nich, ponieważ nie pasują do Twoich dokładnych potrzeb.

Kiedy miałam obsesję na punkcie znalezienia idealnego szamponu, skończyłam z kolekcją, która zawierała trzy różne marki od tego samego producenta (ponieważ każda z nich była przeznaczona do innego rodzaju włosów), a nawet szampon, który był reklamowany jako przeznaczony specjalnie dla osób „bezsiarczanowych”. To prawda, że miał być łagodniejszy dla włosów i rzekomo lepszy dla nich, ale po wypróbowaniu go, zdałam sobie sprawę, że moje włosy były tak samo czyste, ale nie miały takiej sprężystości i blasku jak po użyciu innych szamponów. Najwyraźniej moje poszukiwania świętego Graala wśród szamponów nie zakończyły się.

Wszystko zmieniło się jednak, gdy poszłam do salonu fryzjerskiego i fryzjerka opowiedziała mi o tym, że istnieją cztery podstawowe rodzaje włosów: tłuste, suche, normalne i mieszane. Najlepiej do każdego rodzaju włosów dobrać odpowiedni rodzaj szamponu. Więcej artykułów na temat urody znajdziesz na stronie https://fashionspy.pl/ .