Terakota czy płytki ceramiczne? Co wybrać?

Wybór odpowiedniego rodzaju płytek to trudne zadanie. Można się pomylić między terakotą a płytkami ceramicznymi. Oba rodzaje mają swoje wady i zalety. Przed podjęciem decyzji o przejściu z jednym z nich, należy dokładnie rozważyć jego zalety i wady.

Odkładając na bok estetykę płytek terakotowych, ma ona również swoje zalety. Może być stosowany w różnych stylach projektowania, zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych. Trwa również przez długi czas i nie wymaga konserwacji. Jest łatwa w czyszczeniu i utrzymaniu. Jedyną wadą jest jej waga; ponieważ jest cięższa niż płytki ceramiczne, nie będzie odpowiednia dla dachu skośnego lub na wysokich budynkach z warunkami wiatrowymi. 

Płytki ceramiczne z drugiej strony wyglądają świetnie, są łatwe do czyszczenia, nie wymagają wiele konserwacji, ale są kruche w porównaniu do płytek terakotowych. Muszą być chronione przed bezpośrednią ekspozycją na światło słoneczne lub mogą pękać lub blaknąć z powodu ciepła z promieni słonecznych. Tak więc, lepiej jest doradzić, że ktoś powinien używać ich wewnątrz domu, a nie na zewnątrz. Ponadto są one bardzo drogie w porównaniu do płytek terakotowych, stąd nie można sobie na nie pozwolić na zasadzie częstego użytkowania. Więcej artykułów na podobne tematy znajdziesz na stronie https://domzobrazka.pl/ .