Przydatne aplikacje w prowadzeniu firmy

Kiedy zakładałem swój biznes, nie miałem silnego pomysłu na to, jak go prowadzić. Wiedziałem tylko, że potrzebuję zdrowej równowagi pomiędzy osiąganiem zysków a utrzymaniem zadowolonych klientów. Miałem szczęście, że przyjaciel, który posiadał własną firmę, pomógł mi z kilkoma pomysłami, ale było wiele razy, kiedy musiał skupić się na własnych sprawach i nie mógł dać mi odpowiedzi, których potrzebowałem. To właśnie w tych czasach wymyśliłem kilka kreatywnych zastosowań tego, co już wiedzieliśmy.

Pierwszą rzeczą, którą zrobiliśmy było uproszczenie naszych działań reklamowych. Używaliśmy Google Adwords dla wszystkich naszych płatnych reklam, co dało nam natychmiastowe wyniki w zamian za tylko niewielką inwestycję. Nie chcieliśmy iść za burtę z tej techniki, więc zainwestowaliśmy tylko w reklamy dla terminów wyszukiwania, które były istotne dla tego, co sprzedajemy, co pomogło nam zaoszczędzić pieniądze, nie płacąc za kliknięcia, które nie byłyby zainteresowane zakupem naszych produktów i tak.

Polegaliśmy również w dużej mierze na word-of-mouth reklamy. Staraliśmy się utrzymać nasze ceny na konkurencyjnym poziomie, ale nie tak niskim, aby poświęcić jakość w celu osiągnięcia arbitralnego punktu cenowego. Nasza koncentracja na klientach doprowadziła do tego, że osobiście zajmowałem się sprawami związanymi z obsługą klienta; dzięki temu mogłem dowiedzieć się o konkretnych problemach i obawach, jakie mieli inni. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://smartzilla.pl/ .