Jak wspomóc dziecko w nauce?

Nie można czekać, aż dziecko samo nadrobi zaległości.

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby wspomóc naukę dziecka, jest uwzględnienie jego indywidualnych potrzeb i zainteresowań, a nie tylko tych, które według ciebie powinno mieć.

Rodzice często chcą, aby ich dzieci były takie same jak oni lub dzieci ich przyjaciół – aby były dobre w sporcie, kochały muzykę lub były uzdolnione matematycznie – ale ważne jest, aby pamiętać, że nie ma dwóch takich samych dzieci, nawet jeśli są spokrewnione. I jest szansa, że jeśli robisz to, co sprawia Ci przyjemność, Twoje dziecko będzie mogło się od Ciebie wiele nauczyć.

Jakie są Twoje własne zainteresowania? Poświęć trochę czasu na zastanowienie się nad nimi i zbadanie, dlaczego sprawia Ci to przyjemność. Jak zainteresowałeś się tym tematem? Co Ci się w nim podoba? Co masz nadzieję, że Twoje dziecko się z niego nauczy?

Jakie są zainteresowania Twojego dziecka? Być może będziesz musiał zadać kilka pytań – mogą się dziać rzeczy, o których jeszcze nie wiesz! Im więcej jednak dowiesz się o tym, co je ciekawi i spróbujesz z nim nowych rzeczy, tym większa szansa na znalezienie zainteresowania na dłużej. Więcej na temat dzieci znajdziesz na stronie https://momom.pl/ .