Hydrofor

Hydrofor jest określeniem zestawu hydroforowego, w skład którego wchodzi pompa, presostat, zbiornik ciśnieniowy oraz niezbędne zawory. Urządzenie ułatwia korzystanie z wody oraz odpowiada za właściwe ciśnienie. Gdzie jest stosowany hydrofor? Komu może się przydać? Odpowiadamy w niniejszym artykule.

Czym jest hydrofor?

Hydrofor (zbiornik ciśnieniowy), razem z pompą, presostatem oraz zaworami tworzy całość, która usprawnia korzystanie z wody poprzez utrzymywanie właściwego ciśnienia w rurach hydraulicznej sieci. To urządzenie zapewnia stały przepływ wody i zapobiega nadmiernemu włączaniu się i wyłączaniu pompy wodnej. Każde mieszkanie czy dom potrzebuje podłączenia do wody. Jednakże nie wszędzie jest to możliwe, przykładowo na działkach budowlanych. Natomiast nie oznacza to tego, że na takim terenie nie będzie możliwe korzystanie z wody. Można temu zapobiec, decydując się na pobieranie jej ze studni, jednakże aby znacznie ułatwić sobie tę procedurę, warto zastosować zestaw hydroforowy. Decydując się na zakup hydroforu, warto wybrać sklep znający się na rzeczy. hydrofor grundfos

Nowoczesne hydrofory

Warto zdecydować się na wybór nowoczesnego hydroforu. Czym różni się to urządzenie od starszych wersji? Nowoczesne zestawy hydroforowe są o wiele bardziej cichsze w porównaniu do tradycyjnych oraz są wyposażone w elektroniczne regulatory, zwiększające komfort użytkowania sprzętu.