Giełdy kryptowalut informacje podstawowe

Giełdy kryptowalut. Jak funkcjonuja na rynku finansowym?

Każdy z nas prawdopodobnie słyszał o giełdach papierów wartościowych, to właśnie na nich odbywa się obrót akcjami czy oblacjami. Podobnie ma się rzecz z krypytowalutami. Jednak w odróżnieniu od tradycyjnych giełd, kryptowalutami handluje się wyłącznie wirtualnie. Na giełdzie znajdziemy wszystkie niezbędne informacje. Ruchy na giełdzie obserwuje każdy, nawet początkujący inwestor.

Jak kupować kryptowaluty na giełdzie? Czy to się opłaca?

Pierwsza metoda to zakup kryptowaluty bezpośrednio od giełdy. W taką transakcję nie jest zaangażowany żaden inny inwestor. Cała transakcja jest bardzo prosta, z naszego rachunku bankowego pobierana jest odpowiednia kwota pieniędzy i jest wymieniana na wybraną kryptowanutę. Oczywiście do takiej transakcji należy doliczyć koszty manipulacyjne.

 

Druga metoda, to tak w której giełdy kryptowalut pełnią rolę pośredników pomiędzy inwestorami. Inwestorzy mogą składać swoje oferty w formie aukcji bądź bezpośredniego zlecenia. Wielu inwestorów wybiera własnie to rozwiązanie z dwóch względów. Po pierwsze rola giełdy w tym przypadku jest bardzo mała. Po drugie opłaty z transakcjami są minimalne lub nie ma ich wcale.