Darmowa energia elektryczna w Twoim domu

Od jakiegoś czasu dość sporo się słyszy na temat odnawialnych źródeł energii. Rynek OZE rozwija się niezwykle szybko, ale trzeba przyznać, że to jedna technologia jest szczególnie doceniana. Mowa tutaj o kwestii, jaką jest fotowoltaika Gdynia jest natomiast przykładem miasta, w którym coraz więcej osób postanowiło zainwestować w takie rozwiązania.

Inwestowanie w panele słoneczne

W skład instalacji fotowoltaicznych generujących darmowy prąd przede wszystkim wchodzą panele fotowoltaiczne. Te urządzenia są w stanie wytwarzać darmową energię elektryczną z promieni słonecznych. Ogólnie rzecz biorąc zasada działania nowoczesnych paneli słonecznych jest bardzo prosta. Cały sekret polega na tym, że fotony uderzają w cienką krzemową płytkę, z której po takim kontakcie dochodzi do wybijania elektronów. Efektem tego zjawiska jest powstanie napięcia prądu stałego. Taki prąd nie może być bezpośrednio wykorzystany do zasilania naszych domowych urządzeń AGD czy RTV. Konieczne jest jego przekonwertowanie w prąd zmienny i do tego zadania wykorzystywane są specjalne urządzenia, które zwane są falownikami.

Dofinansowania zakupu paneli fotowoltaicznych

Obecnie realizowanych jest sporo najróżniejszych projektów, które mają na celu zachęcanie klientów do korzystania z fotowoltaiki. Przykładowo, bardzo popularny w Polsce program „Mój prąd” pozwala na uzyskanie dofinansowania w maksymalnej kwocie wynoszącej aż 5 tys. zł. Taka kwota jest znacznym wsparciem i dlatego wiele osób decyduje się na dołączenie do wspomnianego programu. Kosztami kwalifikowanymi są również koszty dotyczące montażu paneli na dachach naszych domów.