Co robić w Katowicach?

Źródło: https://katowice.ekotaxi.pl/

Zastanawiasz się, co robić w Katowicach i gdzie udać się wieczorem? W pogodne dni dobrym pomysłem będzie pozostanie na świeżym powietrzu. Można wybrać się do Parku Śląskiego oraz obejrzeć dawne osiedla górnicze. Niezapomnianych przeżyć dostarczy wizyta w tutejszej Strefie Kultury, a więc kompleksie, do którego zalicza się choćby słynny Spodek. Szczególnie rodzinom z dziećmi powinna się spodobać koncepcja wizyty w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym czy Legendii. Dorosłym podpowiadamy z kolei, gdzie udać się wieczorem na kolację, lampkę wina lub większą zabawę w klubie.

Park Śląski

Znajdujący się formalnie w Chorzowie, lecz tuż przy granicy z Katowicami Park Śląski uważany jest za zielone płuca całego regionu. Jest on bardzo rozległy, pozwala zaobserwować wspaniałą roślinność i zwierzęta. Świetnie nadaje się pod kątem spacerów czy innych aktywności, np. rowerowych. Można tam jednak spokojnie odpocząć na łonie natury, z czego w ciepłe i pogodne dni chętnie korzystają mieszkańcy Katowic oraz okolic.

Nikiszowiec i Giszowiec

Nikiszowiec uchodzi za jedno z najpiękniejszych osiedli mieszkaniowych w kraju. To dawne osiedle górnicze z charakterystyczną zabudową z czerwonej cegły i świetnym rozplanowaniem samej architektury. Można się tam wybrać w ciągu dnia i późniejszym popołudniem – ulice i budynki pięknie prezentują się w promieniach zachodzącego słońca. W związku z dużym zainteresowaniem tą częścią Katowic dostępne jest tam Muzeum Nikiszowca, gdzie można zobaczyć, jak wyglądało życie mieszkańców tego obszaru wiele lat temu. Zaledwie kawałek za Nikiszowcem znajduje się inne górnicze osiedle – Giszowiec. Tam z kolei można zobaczyć piękne domki dwurodzinne.