Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?

Źródło: https://lublin.ekotaxi.pl

Gdzie koniecznie trzeba się wybrać?

W każdym mieście są takie miejsca, które po prostu trzeba zobaczyć. Mieszkańcy Lublina koniecznie powinni zaprowadzić tam swoje dzieci, a zwykle są to też pierwsze atrakcje, do których udają się rodzice z maluchami, którzy przyjechali z innych miast w celach turystycznych. Flagową atrakcją jest Zamek Lubelski, który jest utrzymany w dobrym stanie i góruje nad miastem swoją piękną architekturą. Na miejscu działają przy tym różne stałe i czasowe wystawy, na które warto zabrać najmłodszych. Przy tym koniecznie trzeba się wybrać na spacer samym Starym Miastem, gdzie przy okazji można się udać na obiad do tutejszych restauracji i posmakować lokalnych potraw.
W tym rejonie zlokalizowana jest także Lubelska Trasa Podziemna, która urosła do rangi jednej z największych atrakcji turystycznych w całym mieście. Podziemna wycieczka przysporzy dzieciom sporo frajdy i wiele ich nauczy, a do tego jest nie mniej ciekawa dla samych dorosłych. Nieco starsze dzieci powinno się zabrać do Muzeum na Majdanku, znajdującego się na terenie dawnego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Lublin. Wreszcie kolejnym obowiązkowym punktem na mapie okolicy stało się Muzeum Wsi Lubelskiej, które rewelacyjnie sprawdza się dla rodzin z dziećmi – poznają one kulturę regionu, a przy okazji będą miały okazję nacieszyć się widokiem licznych zwierząt znajdujących się na rozległym terenie kompleksu.

Co jeszcze polecamy?

Lublin można określić jako bardzo turystyczne miasto, gdyż jest tu naprawdę wiele atrakcji. Poza tymi flagowymi w okolicy dostępnych jest dużo innych punktów wartych odwiedzenia z dzieckiem. W poszukiwaniu natury można wybrać się do Ogrodu Botanicznego UMCS. Jest on położony na wzgórzu i zachwyca dzieci oraz dorosłych wyjątkową roślinnością, nie tylko typowo polską, ale i pochodzącą z rejonów śródziemnomorskich, Ameryki czy Azji. W obrębie ogrodu znajduje się też dostępny do zwiedzania Dworek Kościuszków. Nieco mniej popularnym, a bardzo interesującym obiektem jest Regionalne Muzeum Cebularza. To prawdziwy przysmak tego regionu, a podczas zwiedzania można poznać jego historię, zobaczyć, jak jest przygotowywany, a wreszcie go posmakować. Organizowane tam interaktywne pokazy są ogromną atrakcją dla najmłodszych. Miejscem otwartym od wakacji do jesieni, które będąc w tym czasie w Lublinie, warto odwiedzić z dzieckiem, jest Rezerwat Dzikich Dzieci. Jest to przygodowy plac zabaw z prawdziwymi narzędziami, gdzie dzieci mają okazję spożytkować swoją energię pod okiem animatorów.