Które konsole są najlepsze?

Jeśli chodzi o konsole, to najpopularniejsze wybory to Playstation, Xbox i Nintendo. Playstation to konsola do gier wyprodukowana i dystrybuowana przez Sony Computer Entertainment; po raz pierwszy została wydana w 1994 roku. Głównym konkurentem Playstation jest Xbox. Xbox jest również wykonany przez Microsoft i jest uważany za jedno z ich najbardziej udanych przedsięwzięć artystycznych. W październiku 2016 r. Playstation sprzedał ponad 100 milionów jednostek na całym świecie, a Xbox śledzi około 50 milionów jednostek.

Najbardziej udanym przedsięwzięciem firmy Microsoft w tej kategorii było wydanie oryginalnego XBoxa w 2001 roku, który został uznany za porażkę ze względu na wysoką cenę i brak gier. W 2005 roku wydali XBox 360 i od tego czasu radzą sobie całkiem dobrze.

Nintendo z drugiej strony miało wiele sukcesów w tej kategorii. Ich najnowsze wydanie, Switch, został sprzedaży bardzo szybko, ponieważ otrzymał wiele pozytywnych recenzji od krytyków. Switch jest również wyjątkowy, ponieważ może być używany zarówno jako tablet podręczny, jak i konsola, która ustawia się na stacji dokującej podłączonej do telewizora.

Pod względem popularności między trzema w tych dniach Xbox wydaje się być najlepszą opcją po prostu przez same liczby (chociaż jest o wiele więcej gier na PS4 niż na Xboxa). Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://industrialy.pl/ .