Kiedy stosuje się protezę członka?

Pojęcie protezy członka brzmi dość abstrakcyjnie, jednak implanty prącia są ostatnią deską ratunku dla mężczyzn, którzy nie mogą odbywać stosunku seksualnego. Ta nowatorska metoda leczenia jest stosowana również w Polsce, chociaż wykorzystuje się ją jako ostatni krok w terapii. Z tego też powodu operacji wykonuje się stosunkowo niewiele.

Kiedy stosuje się protezę członka?

Na operację wszczepienia implanty hydraulicznego członka zawsze kieruje lekarz. Jest to metoda leczenia stosowana w przypadku mężczyzn, u których inne sposoby leczenia nie przyniosły rezultatu. Stosuje się ją po farmakoterapii, terapii falami uderzeniowymi LSWT Renova czy iniekcjami do ciał jamistych prącia. Dopiero kiedy te wszystkie sposoby leczenia nie przynoszą rezultatów, a mężczyzna nadal cierpi na impotencję, ostatnią deską ratunku jest zabieg wszczepienia protezy. Implant wcale nie jest zarezerwowany wyłącznie dla seniorów – można go wykorzystać w przypadku impotencji młodych osób cierpiących na cukrzycę lub miażdżycę lub u mężczyzn, których dotknęła impotencja spowodowana urazem mechanicznym. Szacuje się, że 90-95% wszczepionych implantów pozwala na uzyskanie satysfakcjonujących efektów leczenia. Warto podkreślić, że implant można wszczepić również w ramach zabiegu finansowanego z kieszeni pacjenta – koszt zabiegu wynosi około 60 tysięcy złotych.

Na czym polega proteza członka?

Proteza hydrauliczna to zaawansowana technologia, dzięki której możliwe jest odbywanie stosunków seksualnych i czerpanie radości z życia. W miejsca ciał jamistych w prąciu zostają umieszczone cylindry posiadające połączenie ze zbiorniczkiem umiejscowionym powyżej pachwiny. Jest on wypełniony solą fizjologiczną. Kolejną częścią urządzenia jest pompka, która zostaje zamontowana w mosznie. Wystarczy kilka uciśnięć pompki skrytej w mosznie, by cylindry wypełniły się solą fizjologiczną, powodując uzyskanie wzwodu prącia. Proces ten jest powolny i przypomina erekcję uzyskiwaną w sposób naturalny. Po odbyciu stosunku seksualnego zwiotczenie prącia uzyskuje się poprzez zwolnienie zastawki umieszczonej w mechanizmie pompki. Mężczyzna ma pełną kontrolę nad wzwodem, dzięki czemu może cieszyć się komfortem psychicznym i odbywać stosunek seksualny właściwie jak normalny mężczyzna. Implant jest gotowy do użycia po około 6-8 tygodniach od wszczepienia. Czas hospitalizacji po zabiegu wynosi zaledwie 5 dni. Warto jednak podkreślić, że jego wszczepienie ma charakter trwały – mężczyzna nie będzie w stanie uzyskać erekcji w inny sposób, nawet jeśli proteza zostanie usunięta.

Zalety implantu hydraulicznego prącia

Główną zaletą implantu członka jest możliwość uzyskania erekcji, co wcześniej jest niemożliwe. Metoda leczenie wyróżnia się dużą dyskrecją – mechanizm jest tak skonstruowany, że członek wygląda w pełni naturalnie, a sam proces wzwodu do złudzenia przypomina naturalny. Pompka jest skryta w mosznie, dlatego też partnerka nawet nie musi wiedzieć o istnieniu implantu, który można dyskretnie uruchomić. Implanty mają miękką strukturę i po opróżnieniu ich z soli fizjologicznej są ciche, nie wydają żadnych dźwięków. Są stworzone wyłącznie z bezpiecznych materiałów, które nie powodują reakcji alergicznych. Napompowane cylindry są dostatecznie wytrzymałe i odporne na skręcanie, by zapewnić prawidłową pracę przez długie lata. Po zabiegu członek posiada większy obwód zarówno w spoczynku jak i we wzwodzie, przez co może być uznawany za bardziej satysfakcjonujący dla kobiety, a większy rozmiar podoba się również mężczyznom.

Leave a Reply

Your email address will not be published