Jak wybrać odpowiednie buty do biegu w maratonie?

Jeśli planujesz przebiec maraton, nie możesz po prostu wyjść i kupić dowolnej pary butów do biegania – potrzebujesz tych, które pomogą Ci ukończyć kurs. Zanim sięgniesz po kartę kredytową, warto rozważyć kilka rzeczy dotyczących Twoich stóp i tego, jak to się ma do rodzaju butów, które będą dla Ciebie idealne.

Na jednym końcu spektrum, jeśli masz płaskie stopy, noszenie podpór łuku jest kluczowe. Te będą minimalizować ilość bólu, który czują podczas biegu. Dodatkowe wsparcie będzie umieścić mniej stresu na stopie, która powinna prowadzić do mniejszego zmęczenia podczas długich biegów. W związku z tym, że nie jest to możliwe, nie ma co się zastanawiać nad tym, czy jest to możliwe, czy nie. W związku z tym, że jest to obuwie, które ma dodatkową amortyzację w obszarze pięty, a także sztywniejszą podeszwę. W związku z tym, że jest to obuwie, które nie jest przeznaczone do biegania, nie ma możliwości, aby w tym samym czasie, w którym jest ono używane, nie wywierało zbyt dużego nacisku na jedną część stopy.

Jeśli masz wyższe łuki, wtedy neutralne buty będą dla Ciebie najlepsze. Buty neutralne zapewniają wystarczające wsparcie łuku, jednak nie są nadmiernie wspierające. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://techmove.pl/ .