Jak prać włochate dywany?

Czy kiedykolwiek próbowałeś wyprać włochaty dywan? Jeśli chcesz, aby Twoje futrzane dywany wyglądały czysto i były miękkie w dotyku, wykonaj te proste kroki.

  1. Po pierwsze, musisz odkurzyć wszystkie włosy z dywanu. Jest to bardzo ważny krok, ponieważ odkurzanie rozluźni każdy brud lub inne przedmioty, które mogą być osadzone w kosmykach dywanu.
  2. Następnie wymieszaj w wiadrze 1 szklankę wody z 2 łyżkami stołowymi płynu do mycia naczyń. Zanurzamy ścierkę w wodzie z mydłem i wykręcamy ją, aby nie była mokra, ale po prostu wilgotna. Następnie wytrzyj dywan z tą ścierką w małych sekcjach, zwracając uwagę na kępki włosów i inne zanieczyszczenia, które są nadal na dywanie. Pozwól dywanowi całkowicie wyschnąć przed przejściem do ostatniego kroku.

2a. Jeśli masz szamponetkę, użyj jej również tutaj zamiast prania ręcznego.

  1. Na koniec napełnij butelkę z rozpylaczem czystą wodą i 1-2 łyżkami białego octu, aby zmiękczyć włókna dywanu i usunąć wszelkie pozostałości mydła z procesu szamponowania. Spryskaj wyczyszczony dywan tym roztworem i pozwól mu całkowicie wyschnąć przed wejściem na niego lub postawieniem na nim mebli.

Więcej domowych porad znajdziesz na stronie https://domup.pl/ .