Jak powstają drukarki?

Jak powstają drukarki? Drukarki to gadżety, które drukują dokumenty na papierze. Kiedyś były bardzo duże i drogie, ale dziś można kupić drukarkę za mniej niż zapłaciłoby się za jedną kartkę papieru. Jak to się stało? Przyjrzyjmy się pokrótce historii druku, aby zrozumieć, jak doszło do tego, że mamy tak wydajny sprzęt.

Pierwsze maszyny drukarskie zostały wynalezione w latach 50. XIV wieku przez Johannesa Gutenberga, który używał ich do produkcji kopii Biblii. Te wczesne drukarki używały systemu matrycowego, który tworzył litery tekstu na metalowych płytach. Metal był następnie dociskany do papieru, aby stworzyć odcisk tekstu.

Mówi się, że oryginalna prasa Gutenberga produkowała około 180 stron dziennie, czyli około 50 kopii Biblii; wydaje się to dość szybkie jak na tamte czasy, ale wyprodukowanie pierwszych 300 książek zajęło cały rok. Dla porównania, obecnie dysponujemy drukarkami komercyjnymi, które są w stanie wyprodukować ponad 10 000 stron na godzinę. Aby zrozumieć, jak szybkie są nowoczesne drukarki, weź pod uwagę, że w godzinie jest tylko około 600 sekund! Więcej informacji o druku i drukarkach znajdziesz na stronie https://printure.pl/ .