Jak dzielić pranie według kolorów?

To nie jest najbardziej efektowne zadanie, ale jeśli masz jakiś rodzaj ładunku prania do zrobienia, to prawdopodobnie będziesz również sortować kolory w pewnym momencie. Rzecz w tym, że istnieje tak wiele sposobów, aby to zrobić – czy oddzielasz każdy na swoją własną kupkę, czy też grupujesz je według odcieni? A jeśli to robisz, to jak daleko się posuwasz? Czy czerń i szarość węglowa różnią się od siebie na tyle, by uzasadnić własną kupkę?

Podczas sortowania według kolorów masz do wyboru rozdzielenie ubrań według odcienia (czerwienie z czerwieniami, a błękity z błękitami) lub według odcienia (jasne czerwienie z ciemnymi czerwieniami, jasne błękity z ciemnymi błękitami). Obie strategie doprowadzą Twoje ciuchy do czystości w końcu, ale każda z nich ma inny wpływ na zużycie ubrań w czasie. 

Metoda odcienia ma tendencję do bycia łatwiejszą dla początkujących, ponieważ wszystkie kolory ostatecznie pochodzą z różnych mieszanek tylko kilku podstawowych kolorów: czerwonego, niebieskiego i żółtego. Możesz więc łatwo podzielić kolory takie jak fioletowy (czerwony + niebieski), pomarańczowy (żółty + czerwony) i brązowy (czerwony + żółty). Sortowanie odcieni wymaga więcej praktyki, ponieważ obejmuje bardziej subtelne różnice w odcieniach – w końcu jednak pozwala lepiej zachować kształt ubrań. Więcej artykułów na temat ubrań znajdziesz na stronie https://slowerful.pl/ .